Otázky a odpovědi

Jsou kytovci ryby?

Mnoho lidí se domnívá, že když velRYBA, žije ve vodě, plave a chová se jako ryba a ještě když to má v názvu, tak je to prostě ryba...

Ale není to tak....Kytovci, Ať to jsou delfíni, kostaky nebo tzv. velryby jako je např. plejtvák obrovský, jsou savci přizpůsobení dokonale životu ve vodě.

Pijí mateřské mléko a mají i srst, i když se jedná jen o pár fousů, které slouží jako hmatové vousy.....

Dokázala by kosatka zabít člověka?

Ano.Kosatky jsou draví pradátoři bez slitování. Je sice známo, že s člověkem kosatky a i všeobecně kytovci vycházejí velmi dobře, ale přesto je to jen dravec, který zabíjí.

Takové ty filmy jako je "Zachraňte Willyho" zobrazují kosatku, která se narodila v zajetí a na lidskou společnost je zvyklá, stejně tak v různých delfináriích. Přesto je znatelná u kosatek snaha o souznění či snaha porozumění člověku. Dokonce ve výjimce se divoké kosatky nechají pohladit přímo ze člunu. Tyto případy se často dějí u Kanadského pobřeží.

Přes toto vše, jsou kosatky vedeni pudy a instinkty. Kostaka je nejmocnější predátor co brázdí moře a oceány, svou inteligencí, skupinovými útoky a vytrvalostí předčí kde jakého žraloka či krokodýla.

Pokud je položena otázka, zda by dokázala zabít člověka.? Ano dokázala.

Já osobně mám kosatky velmi ráda, ale musíme si opravdu připomínat, že manipulace s těmito dravci, může být i smrtelně nebezpečná. Jestli čtete noviny či novinky na internetu, jistě jste si všimli nedávné smutné nehody, kdy kosatka v delfináriu zabila svou cvičitelku.

Jestli máte vlastní zkušenosti s těmito pozoruhodnými živočichy, ráda uvítám zajímavý příspěvek či váš příběh.

Jméno: Klára
Ahoj chtěla jsem se zeptat nato jestli medůza vlasatá je největší?
jestli ne tak mi prosím řekněte jaká je největří medůza
Děkuju

Ahoj, pokud bereme v úvahu jen velikost zvonu, tak medúza vlasatá je dobrým kandidátem, ale pokud vezmeme v úvahu i žahavá chapadla tak na prvním místě vítězí talířovka obrovská (Cyanea capillata arctica), která žije v severozápadním Atlantiku... Největší byla vylovena v Massachusettské zátoce a měla ohromný zvon o velikosti 2,28 m a chapadla dlouhá 36,5 m.